Leestijd: 1 minuut.
Nieuws
Tentoonstelling MOJO Backstage laat zien waar een klein land groot in kan zijn
Door Denise van de Ree op maandag 29 april 2019
Vijftig jaar geleden: de periode dat Berry Visser het bedrijf Mojo Concerts start op een zolderkamer in Delft. Museum Prinsenhof Delft viert vanaf 12 april het 50-jarig bestaan van deze bijzondere Delftse onderneming met de tentoonstelling MOJO Backstage. De tentoonstelling laat de ontwikkeling van MOJO zien en toont hoe het bedrijf is uitgegroeid tot de grootste festivalorganisator en dé concertpromotor van Nederland.
Foto: Lucas Gmelig
Van 1968 tot nu
Wat ooit begon als eenmansbedrijf in Delft, is uitgegroeid tot Nederlands marktleider in de muziekindustrie met een Amerikaanse wereldspeler (Live Nation) als eigenaar. Sinds het eerste stadionconcert met Bob Dylan is er geen beroemdheid te bedenken die niet door MOJO op het Nederlandse podium is gezet. MOJO bedenkt daarnaast innovatieve oplossingen om het publiek steeds beter van muziek te laten genieten, van dranghekken tot festivaltenten als kathedralen.
Over de tentoonstelling
De tentoonstelling MOJO Backstage toont hoe MOJO zich in vijftig jaar ontwikkelde tot het succesvolle bedrijf dat het nu is. Bezoekers ontdekken wat er achter de schermen zoal bij komt kijken om een grootschalig muziekevenement te organiseren. Originele affiches, videoclips, toegangsbewijzen en foto’s nemen de bezoeker mee op een trip down memory lane. In Virtual Reality krijgen ze een backstage-ervaring bij een concert van Ronnie Flex en kun je het concert van Pearl Jam herbeleven in 360 graden. Het enorme sculptuur ‘Mikkel’ van Tom Claassen staat als een ware poortwachter voor het museum om de bezoekers te verwelkomen. ‘Mikkel’ staat al sinds 2017 op Lowlands en is een bijzonder bruikleen van Museum de Fundatie. Naast euforie is er ook aandacht voor de donkere kant van de muziekindustrie. Zo zal de binnentuin van het museum worden getransformeerd tot begraafplaats.
Voor bezoekers zijn er verschillende activiteiten, zoals speeddaten in een festivaltentje en een inspiratiesessie concert- en popfotografie door Andreas Terlaak.
De tentoonstelling is van 12 april tot en met 1 september 2019 te bezoeken in Museum Prinsenhof in Delft. Kijk voor meer informatie op: www.prinsenhof-delft.nl.