Leestijd: 2 minuten.
Report over Sky City
Grote namen, fijne mensen en schoolreisjestress
Door Jonathan Joseph op zondag 3 augustus 2014
“Amsterdam Bijlmer ArenA”, wordt er omgeroepen door de conducteur, daar moeten we eruit, want we zijn onderweg naar de eerste editie van Sky City Festival! Ietwat zenuwachtig stapten we uit. Bij alleen al het zien van de timetable werden overvallen door een gevoel dat het best te vergelijken is met schoolreisjestress. Sky City Festival omschrijft zich als het epicentrum van EDM en benadrukt dat met namen als: AfroJack, Knife Party, Avicii, Chocolate Puma en vele anderen. Zoals de organisatie zelf zei: “Sky City Festival is set to be an experience like no other”. Nou laat maar komen dan!
Deze eerste editie streek neer in het ArenApark te Amsterdam-Zuidoost. Alhoewel het terrein makkelijk te bereiken is, waren de looks van de locatie toch verre van indrukwekkend. Sky City beperkte zich tot een paar chillouts met spiegels en een paar picknicktafels. Wel moet gezegd worden dat de Mainstage er echt te gek uitzag. Een gigantisch groot podium versierd met gekke 3D visuals, lasers, confetti, rook en LED verlichting. De keuze wat betreft smikkelwaar was zeer divers en we hebben we nooit lang hoeven wachten op ons drankje.
Het festival bestond uit twee areas, outdoor op het ArenApark en indoor in de Heineken Music Hall. Beide areas hadden een aantrekkelijke programmering, waarbij we helaas vernomen dat Rita Ora afgezegd had. Dat was in eerste opzicht erg spijtig, tot we hoorde wat voor (verlengde) set Apster voor ons in petto had. Apster deed het uitstekend en kreeg het publiek goed los!
De sfeer was even goed als dat het publiek divers was. Opvallend was dat er veel bezoekers vanuit het hele land naar Amsterdam gereisd waren om dit spektakel mee te maken. Wat zeg ik, het hele land, misschien wel heel de wereld. Om me heen hoorde ik Canadezen, Britten, Fransen, Amerikanen, ik sprak zelfs een koppel uit Zuid Afrika. Bovendien vertegenwoordigde deze bezoekers alle leeftijdscategorieën tussen de 18 en de 50 jaar. Allemaal waarschijnlijk afgekomen op de line-up met aansprekende headliners.
Na een dag vol vertier was het tijd voor de grote act van vandaag: Avicii. De Zweed deed wat er van hem verwacht werd en wist het hele ArenApark te doen trillen. Aan het einde was er vuurwerk, maar dat werd nooit zo spectaculair dan de set van Avicii zelf.
Al met al een prima eerste editie, de grote namen deden hun naam eer aan en wisten iedereen goed los te krijgen. Aan de decoratie en randprogrammering mag wel nog wat gesleuteld worden, maar dat nemen we voor lief. Voor wie er geen genoeg van kon krijgen ging het spektakel verder in de HMH bij Sky City by Night, wij hielden het voor gezien. Tot volgend jaar!
Foto’s: Anne van Luin