Leestijd: 3 minuten. Afbeelding: Janno Verharen
Nieuws
Eindelijk een oplossing voor het partytentenslachtveld: EZ-UP
Door Timo Kragting op vrijdag 23 augustus 2019
Je kent die film waarschijnlijk wel. Die ene met die oude man die met een gigantische bos ballonnen, met huis en al wegvliegt. Samen met zo’n klein padvindersknulletje. Up. Echt een leuke Disney-film. Alleen daar wil ik het eigenlijk helemaal niet met jullie over hebben. Vandaag stel ik je graag voor aan EZ-UP, eindelijk een goed, houdbaar, sustainable alternatief op die witte goedkope partytenten die overal op de festivalcamping rondslingeren.
Iedereen die wel eens op een meerdaags festival is geweest kent ’t wel. Het partytentfiasco. Eerst moet je een nét iets te grote doos die camping op zien te sjouwen. Vervolgens is het een puzzel om ‘m in elkaar te zetten en als je pech hebt mis je nét dat ene onderdeel dat alles bij elkaar houdt. Tijdens het in elkaar zetten scheurt er al wat af, zodat je de tent nét niet lekker vast kunt zetten. En als hij eenmaal staat blaast een windvlaag ‘m zo op je buren, die gelijk een pesthekel aan je hebben. Eenmaal terug, vastgezet, stort de helft van de partytent halverwege het weekend in. Tot de partytent aan het eind van het weekend een perfecte weerspiegeling is van hoe brak en ingestort jij jezelf voelt.
Zo’n half kapotte horror-tent neem je natuurlijk niet mee naar huis, dus je laat ‘m op de camping. Dat doen al je buren ten slotte ook. Zo blijft een meerdaags festival jaarlijks met de zooi van honderden partytenten zitten. Allesbehalve milieuvriendelijk en zonde van je geld.
Foto: Janno Verharen
Waarom het zo lang geduurd heeft, verbaast ons ook. Maar er is dan eindelijk een goed alternatief. Lowlands introduceerde dit jaar een samenwerking met EZ-UP een partytent die stevig is, lang meegaat, makkelijk op te zetten is, waar garantie op zit, makkelijk te sjouwen (of eigenlijk rollen) is en ook nog eens een lekker kleurtje heeft. Wij namen de proef op de som.
Het begin is eigenlijk meteen al veelbelovend. De tent zit in een compacte trolley, die je makkelijk van A naar B kunt rollen. Ideaal om de afstand tussen auto en camping te overbruggen. Eenmaal een ideale campingspot (natuurlijk weer naast buren die de hele nacht Hardcore luisteren en op fufuzela’s blazen, zo bleek achteraf) gevonden, stond de tent in 1 minuut. Ongeveer. Misschien 55 seconden. Het is een kwestie van het zakkie eraf halen, 4 clipjes openschuiven, klik, klak, daar stond ie. Als een huis. 4 haringen erin, scheerlijnen overbodig, want dat ding staat echt als een huis.
“Onder de rode partytent” was ook gelijk een makkelijk referentiepunt voor vrienden, je had ’t kamp zo teruggevonden. De tent stond het hele weekend fier overeind en aan het eind van het festival was ’t ook weer 55 seconden werk om ‘m in te vouwen. Die trolleyfunctie is ook top, want je kunt er makkelijk een tentje op leggen. Best fijn zo op de kneiterbrakke maandagochtend. Al met al dus een groot succes en bovendien een veel milieuvriendelijker en minder barbaars alternatief op die gekke witte goedkope rommeltenten. Kosten? 155 euro, een speciale Lowlands actie. Best een hoop geld. Maar eigenlijk heb je er na 5 festivals je geld alweer uit. Bovendien krijg je er 3 jaar garantie op, dus tja, tel uit je winst. Dat haal je er zo uit.
Wat ons betreft mag hij blijven, die EZ-UP partytent. Nu maar hopen dat ’t bedrijf zich niet in een pand vestigt dat samen met een oude man, een padvinder en heel veel ballonnen weg vliegt.
Meer info of zelf zo'n partytent bestellen doe je via deze link.